Me propozim të Ramës/ Vajza e Bashkim Finos merr postin e rëndësishëm në qeveri
Megi Fino, vajza e ish-deputetit të ndjerë socialist Bashkim Fino, është emëruar zv/ministre për Europën dhe Punët e Jashtme.

Megi 2

Vendimi është marrë këtë të mërkurë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

VENDIMI

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Megi Fino emërohet zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

vendimi

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.