Më shumë se 400 fëmijë braktisin shkollën në Kosovë, OSBE: Shkak kushtet e dobëta socio-ekonomike dhe diskriminimi

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka theksuar se ndërprerja e praktikës së braktisjes së hershme të shkollës kërkon ndërhyrje të shpejtë, në raportin e fundit “Braktisja e shkollës: Përtej numrave të braktisjes së arsimit të obligueshëm në sistemin e Kosovës 2020-2023”. OSBE-ja ka thënë se “ende ka sfida përkundër përpjekjeve të lavdërueshme të Ministrisë së […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts