Më shumë se katër milionë të infektuar, Franca e gjashta në botë për nga numri i rasteve me Covid

PARIS

Franca është një nga shteti i dytë në Europë, pas Mbretërisë së Bashkuar, për nga rastet e personave të infektuar me koronavirus.

Shteti francez ka afërsisht aktualisht 4.1 milionë njerëz të infektuar me Covid.

Vetëm në 24 orët e fundit, në Francë janë infektuar me koronavirus, 25 229 individë.

Ndërsa, kanë ndërruar jetë nga Covid në 24 orët e fundit në Francë, 254 persona.

Numri total i të vdekurve për shkak të virusit, në Francë ka kaluar mbi 90 mijë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *