Me syze, kapuç e veshje të zezë në kufi, mediat serbe alarmohen: Haradinaj ishte i armatosur!

“Armatoset Haradinaj, video tronditëse po përhapet në Internet!”

Me këtë titull është hapur media serbe “Alo!”, e cila pretendon se Haradinaj ka qenë i armatosur teksa ka vizituar krahinën e Shalës, në kufi me Serbinë.

Një ditë më parë, ish-kryeministri i Kosovës, publikoi një video në rrjete sociale, ku shihej i veshur i gjithi me të zeza, nga veshja tek syzet e kapuçi.

Haradinaj në video, e cilësoi zonën si më të bukurën e Kosovës, ndërsa shtoi, se pak më tutje janë dhe disa fshatra të banuara nga serbët. Por kjo shëtitje e ish-kryeministrit, nuk është parë me sy të mirë nga mediat serbe, që siç duket e kanë marrë videon në formën e një “kërcënimi”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *