Media serbe: Serbët në Kosovë do të fillojnë përgatitjen e Asociacionit

“Serbët në Kosovë së shpejti do të mblidhen dhe do të fillojnë formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë serbe.”. Kështu shkruan mediumi serb “Blic.rs”. Ky medium duke iu referuar disa burimeve jozyrtare ka bërë të ditur se serbët do të mbajnë një Kuvend në të cilin do të shpallin Asociacionin. “Plani është që së […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts