Mediat italiane e bëjnë fakt të kryer, ish-sulmuesi i Partizanit arrin marrëveshjen me skuadrën e Serisë A
Kaleb Ekuban është vënë në qendër të merkatos së Xhenoas dhe sipas mediave italiane marrëveshja me ish-sulmuesin e Partizanit është arritur teksa kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla për tu mbyllur me Tranzonsporin.

ekubann

27-vjeçari i lindur në Itali, është futbollist i dakë nga akademia e Kievos dhe ka luajtur në disa skuadra italiane për tu transferuar më pas te Partizani në vitin 2016 ku u aktivizua vetëm 1 sezon duke shkëlqyer në Superiore.

Ekuban është prej 3 vitesh pjesë e turqve të Trabzonsporit teksa shumë shpejt pritet të transferohet në Serinë A. Xhenoa po pret për momentin të largojë një futbollist që t’i bëjë vend në skuadër sulmuesit i cili bën kështu një hap të madhe në karrierën e tij.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *