Mediat ruse: Putin dhe Macron kanë biseduar për Ukrainën

Mediat ruse po raportojnë që Vladimir Putin ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Biseda ishte iniciuar nga Franca, raportoi media Ria Novosti, e cila është në pronësi të shtetit rus. Ndërkaq, agjencia Interfax tha se dy liderët kanë biseduar për bisedimet e paqes midis Rusisë dhe Ukrainës.

Autoritetet në Paris ende nuk e kanë konfirmuar këtë bisedë, por dy liderët para dhe pas nisjes së pushtimit rus të Ukrainës, kanë zhvilluar një sërë bisedimesh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com