Megaoperacioni ndërkombëtar dhe sekuestrimi i  200 llogarive bankare, zbardhen emrat e shqiptarëve të arrestuar, mes tyre edhe vajza

megaoperacioni nderkombetar dhe sekuestrimi i 200 llogarive bankare zbardhen emrat e shqiptareve te arrestuar mes tyre edhe vajza
megaoperacioni nderkombetar dhe sekuestrimi i 200 llogarive bankare zbardhen emrat e shqiptareve te arrestuar mes tyre edhe vajza

Zbardhen emrat e shqiptarëve të arrestuar në sajë të megaoperacionit të SPAK, në bashkëpunim me të kryer me EUROJUST dhe Interpol.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar dosjen e prokurorisë italiane, në të cilën paraqiten emrat e shqiptarëve që tashmë ndaj tyre ka nisur procedimi penal në shtetit fqinj.

Ata janë:

Kledion Muollari

Ervis Vangjeli

Elion Laçi

Kristian Ibrahimaj

Alban Mahilaj

Klaudia Sulejmani

Besmir Salajmaj

Gabriela Avduli

Francesko Doda

Altin Ymeraj

Erando Mara

Antonio Hoxha

Elsit Vera

Dritan Begaj

Marko Lisi

Ergys Leka

Fatmir Gjeçi

Astrit Lekaj

Syrja Kapaj

Mark Malocaj

Alket Muca

Xhulio Kastrati

Elvis Kuçi

Klisman Cepele

Elton Kullolli

Pajtim Kullolli

Ergi Tomori

Manuel Mone

Alban Ramadani

Gjon Ndreu

Simon Myftari

Blerim Myftari

Lorenco Malaj

Bajram Malaj

Ani Kuçi

Spiro Petro

Emiljano Balla

Hektor Turcu

Armand Meço

Fael Xhelili

Renato Qevani

Emiljan Hoxha

Fabian Drini

Daniel Elezi

Ferdi Ndrejaj

Gjergj Ndrejaj

Amarildo Alla

Emiljano Alla

Eneo Abedini

Qamil Abedini

Endrit Çoku

Ervin Myftaraj

Indrit Kolgjokaj

Marçelo Gjaçi

Rinio Tasi

Prelw Kolnikaj

Arbri Xherahu

Lazer Pervataj

Vahit Luca

Rudina Macoraj

Kristjana Kolnikaj

Elis Meço

Endri Serkan

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts