Megaoperacioni nga policia gjermane, sekuestrohen 35 ton kokainë, arrestohen 7 persona

Screenshot 1 61 780x439 1

Policia gjermane kreu një aksion të koordinuar bastisjesh në shtatë shtete federale.

Policia gjermane ka arrestuar shtatë persona dhe ka sekuestruar kokainë me vlerë disa miliardë euro.

Bëhet e ditur se janë kapur 35 ton kokainë, shkruan gazeta gjermane, Bild.

Hetuesit deklarojnë se është kapja më e madhe e kokainës në Gjermani, shkruan kronenzeitung.

Bastisjet në kuadër të operacionit “Plexus” u kryen në Nordrhein-Ëestfalen, Bavari, Berlin, Brandenburg, Hamburg, Hesse dhe Saksoninë e Ulët.

Zyra e prokurorit të shtetit në Dyseldorf tha se operacioni u krye nga një ekip hetuesish narkotikësh nga doganat dhe policia nga Stuttgarti, North Rhine-Ëestphalia dhe Karlsruhe.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts