Meghan Markle ribashkohet me Princin Harry në eventin Invictus Games pasi fluturoi në Gjermani

Meghan Markle ka bërë debutimin e saj në Invictus Games 2023.

Pasi udhëtoi nga Los Angeles, Dukesha e Sussex-it u ribashkua me bashkëshortin e saj, Princin Harry, në Düsseldorf, Gjermani, të martën për të takuar miqtë dhe familjen e konkurrentëve të këtij viti.

Për pritjen, nëna e dy fëmijëve dukej elegante me një këmishë të zezë nga Banana Republic Factory, shoqëruar me taka të larta.

Ajo e plotësoi veshjen e saj me një byzylyk me rruaza në kyçin e dorës, ku shkruhej “Unë jam Invictus”, motoja e ngjarjes sportive ndërkombëtare.

Markle, 42 vjeç, ishte e gjitha e buzëqeshur teksa doli në skenë përkrah të shoqit për të mbajtur një fjalim, ku kërkoi falje për mungesën në ceremoninë e hapjes.

“Është kaq e veçantë të jesh këtu dhe më vjen shumë keq që u vonova pak për festën,” tha ajo, për revistën Hello!

“Ashtu si shumë prej jush, ne e dimë se kjo ka të bëjë me familjen dhe miqtë dhe komunitetin që Invictus ka krijuar … dhe kështu më duhej të shpenzoja pak më shumë kohë për të qëndruan me fëmijët tanë në shtëpi,” vazhdoi ajo.

“Jam e emocionuar që ngjarja e parë që mund të bëj me Invictus është këtu me të gjithë ju”, tha Markle.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts