“Mego-operacioni i blerjes së votës!”- Berisha publikon videon: 40 mln euro u shpërndanë brenda pak ditësh në Durrës për…Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se zgjedhjet e 25 prillit i “ekzekutuan” para votimit pas një mega-operacioni të blerjes së tyre.

Rathaus_von_Durres

Duke shpërndarë një video, Berisha thotë se në kundërshtim flagrant me ligjit, buxheti i shtetit shpërndau 40 mln euro në kontot bankare të qytetarëve të Durrësit dhe jo vetëm brenda pak dotëve para votimeve.

Postimi i Berishës: 

Zgjedhjet e lira te ekzekutuara para votimit!

Megooperacioni blerja te votes!

Ne kundershtim flagrant me ligjin direkt nga buxheti i shtetit u derdhen 40 milion euro ne kontot bankare te qytetareve te bashkise se Durresit dhe bashkive tjera te demtuara nga Termeti.

Gazetaret investigativ Klodian Tomorri Aranita Brahja kane zbuluar operacionin me te madh te blerjes se votes me parate e thesarit te shtetit!

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.