Melinda dhe Bill Gates zyrtarisht të divorcuar

13:45 03/08/2021

Melinda vendos të mos ndryshojë mbiemrin , vazhdojnë bashkëpunimin për fondacionin

Tre muaj pasi njoftuan fundin e marrëdhënies se tyre pas 27 viteve martese Bill dhe Melinda Gates janë zyrtarisht të divorcuar. Tashmë edhe para ligjit pas vendimit të zgjidhjes së martesës nga një gjykate në King County Washington. Në dosjet e siguruar nga Fox Neës miliarderi dhe ish-gruaja kanë rënë dakord që asnjëra palë nuk do marrë mbështetje bashkëshortore dhe Melinda nuk do ndryshoje mbiemrin e saj.

Tani Bill dhe Melinda Gates u takuan pasi ajo filloi të punonte në Microsoft si menaxhere produktesh në vitin 1987.

Ata u martuan në 1994 në Hawaii janë prindër të dy vajzave, Jennifer Gates 24 vjeçe dhe Phoebe Gates 18 vjeç, si dhe një djalë, Rory Gates 21 vjeç.

Fillimisht ishte Bill Gates, ai qĂ« bĂ«ri publike ndarjen nga ish-bashkĂ«shortja e tij Melinda pĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« “Twitter”.

“Pas njĂ« mendimi tĂ« gjatĂ« dhe shumĂ« pune, ne kemi marrĂ« vendimin pĂ«r t’i dhĂ«nĂ« fund martesĂ«s sonĂ«. GjatĂ« 27 viteve tĂ« fundit, ne kemi rritur tre fĂ«mijĂ« tĂ« mrekullueshĂ«m dhe kemi ndĂ«rtuar njĂ« fondacion qĂ« punon nĂ« tĂ« gjithĂ« botĂ«n pĂ«r t’i mundĂ«suar tĂ« gjithĂ« njerĂ«zve tĂ« bĂ«jnĂ« jetĂ« tĂ« shĂ«ndetshme dhe produktive.

Ne vazhdojmĂ« tĂ« ndajmĂ« njĂ« besim nĂ« misionin tonĂ« dhe do tĂ« vazhdojmĂ« tĂ« punojmĂ« sĂ« bashku nĂ« fondacion, por nuk besojmĂ« mĂ« se mund tĂ« rritemi sĂ« bashku si çift nĂ« fazĂ«n e  ardhshme tĂ« jetĂ«s sonĂ«. Ne kĂ«rkojmĂ« hapĂ«sirĂ« ​​dhe privatĂ«si pĂ«r familjen tonĂ«â€, shkroi Bill Gates.

Pavarësisht kësaj , Gates thanë se do të vazhdojnë të bashkëpunojnë në Bill & Melinda Gates Foundation. Manjati amerikan i biznesit dhe bashkëthemeluesi i Microsoft është njeriu i tretë më i pasur në botë.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.