Meloni, Scholz dhe Macron me “urdhër të prerë”: Kosova ta bëjë Asociacionin, Serbia njohjen de-facto

Kancelari gjerman Olaf Scholz, presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryeministrja italiane Giorgia Meloni, kanë kërkuar që Kosova të nisë me procedurat për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, sipas draft-statutit të propozuar nga ndërkombëtarët më 21 tetor. Në anën tjetër kanë kërkuar nga Serbia të jetësojë njohjen de-facto, shkruajnë mediat kosovare. “Me qëllim […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts