Mendonte se kishte probleme dentare, 30-vjeçari vdes disa orë pas dasmës së tij

22:35 24/03/2021

Një burrë vdiq disa muaj pasi mendonte se kishte probleme dentare, por që doli të ishte kancer i pashërueshëm.Menaxheri i restorantit Jerry Collins u nda nga jeta vetëm disa orë pasi u martua në spital në fillim të këtij muaji.

Burri i tij Andrew Godfrey-Collins ka treguar se i është thyer zemra dhe se të dy e ngatërruan fytyrën e fryrë me diçka më pak serioze.

Jerry së pari kishte bërë një seri vizitash tek një dentist, i bindur se ishte çështje dentare. Por pasi iu referuan një mjeku, e vërteta shpejt u bë e qartë. Në prag të Krishtlindjeve ai u diagnostikua me kancer dhe gjendja e tij u përkeqësua shumë shpejt.

Brenda disa javësh Jerry ishte në kujdes intensiv, ku ai dhe partneri i tij mbajtën një ceremoni jozyrtare martese pak para se të vdiste.

Burri i Jerry Andreë tha: Fillimisht ne menduam se mund të ishte diçka si shytat, ose një gjendje dentare që kishte simptoma të ngjashme. Për shkak të bllokimit, ai ishte në gjendje të shkonte tek dentisti vetëm në fund të vitit. Jerry kishte bërë një biopsi në fillim të Dhjetorit dhe unë shpresoja se ishte një cist i padëmshëm, por më vonë dëgjuam se ishte melanoma malinje.

Çifti vendosi që të martohej sa më shpejt të jetë e mundur.

“Ne patëm një ceremoni vërtet të bukur dhe stafi i spitalit ishte i mrekullueshëm. Prindërit dhe motra e tij ishin me ne. Ata më mirëpritën plotësisht dhe më pas më bënë të pendohem që nuk kishim folur më herët.Të nesërmen, Jerry ndërroi jetë. Tre ditët e para unë qaja pa pushim. Ai ishte një njeri shumë i ëmbël. Ai po kërkonte dikë që të kishte një marrëdhënie dhe ai gjithmonë kishte shumë dashuri dhe unë isha me fat që ma dha. Unë isha atje me prindërit dhe motrën e tij kur dha shpirt. Fjalët e tij të fundit ishin “ju dua shumë djema”” ka rrëfyer ai. /tvklan.al


Të ngjashme Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.