Menja snobon Donarumën: Zhiru bomber i madh, ja sekreti im
“Jam aq i pĂ«rulur sa e di mirĂ« se mund tĂ« humbĂ« gjithçka, por po aq mjaftueshĂ«m i sigurt sa tĂ« di se mund tĂ« marr gjithçka”. Me kĂ«tĂ« postim mjaft domethĂ«nĂ«s, Majk MĂ«nja, konfirmon edhe njĂ« herĂ« tjetĂ«r sigurinĂ« dhe personalitetin e tij tĂ« fortĂ«, atĂ« tĂ« cilin ka treguar edhe deri mĂ« sot nĂ« fushĂ«n e lojĂ«s me bluzĂ«n e Milanit.

Menja

Madje, kush mendonte se do tĂ« ishte shumĂ« e vĂ«shtirĂ« qĂ« “Djalli” tĂ« zĂ«vendĂ«sonte denjĂ«sisht Xhanluixhi DonarumĂ«n pas largimit tĂ« tij, tashmĂ« Ă«shtĂ« thjesht i dashuruar me portierin francez, i cili sidomos nĂ« derbin e pĂ«rmbysur 2-1 kundĂ«r Interit ishte fantastik, njeriu qĂ« i dha kurajĂ« Milanit qĂ« tĂ« provonte deri nĂ« fund dhe tĂ« merrte tri pikĂ« qĂ« i japin njĂ« tjetĂ«r panoramĂ« tĂ« bukur SerisĂ« A.

Kjo javë për Milanin natyrisht që vazhdon dhe portieri shpreson që ajo të mbyllet në mënyrën më të bukur, në pritje të ndeshjes me Sampdorian, por deri në pritje të mesditës së të dielës, 26-vjeçari tregon emocionet e deritanishme.

Majk, sa i rĂ«ndĂ«sishĂ«m ishte derbi pĂ«r ju? MĂ« i rĂ«ndĂ«sishmi, pasi nĂ« rast se do tĂ« kishte fituar Interi, besoj se shumĂ« gjĂ«ra do tĂ« kishin qenĂ« ndryshme, duke parĂ« se ata kanĂ« edhe njĂ« ndeshje pĂ«r tĂ« rikuperuar, ndonĂ«se nuk Ă«shtĂ« e thĂ«nĂ« se e kanĂ« tĂ« sigurt fitoren. Prandaj, mĂ« e bukur se kaq renditja nuk mund tĂ« ishte.

Besoni se ishit ju lojtari më i mirë ndaj Interit?

Dëgjoni, unë nuk kam ardhur këtu që të merrem me aspektin personal. Skuadra vjen përpara të gjithave. Unë nuk mund të pres çdo top që më vjen në kuadrat, është e pamundur, prandaj pa ndihmën e skuadrës edhe unë nuk mund të bëj ashtu siç duhet detyrën time.

Pra, do ia lejoni Zhirusë rolin e më të mirit në fushë?

Olivie është një person shumë i përulur dhe kjo e bën atë një lojtar të madh. Për cilësitë e tij nuk ka nevojë për shumë fjalë, pasi të gjithë e dinin, por tani po e zbulojnë edhe më shumë sesa i rëndësishëm është ai për Milanin.

Po fitorja kundër Lacios, çfarë shije ju la?

Atë shije që duhet të ndjejë gjithmonë një skuadër si kjo jona, e cila kërkon dhe punon për të fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë. Kundër Lacios luajtëm me mentalitetin dhe intensitetin e duhur. Kupa është një objektiv yni dhe duam që ta fitojmë në fund.

InterMilan_18

Jeni një ndër portierët më të mirë në qarkullim. Na zbuloni ndonjë sekret tuajin?

Asnjë sekret, thjesht jam shumë kërkues ndaj vetes. Për një portier kurimi i detajeve është thelbësor. Unë kërkoj të përmirësohem gjithmonë në punën time. Pasi vetëm kjo gjë mund të më lejojë mua që të kem mundësinë në vazhdim të plotësoj kërkesat dhe dëshirat e mia.

Te Milani mendonin se nuk do e zĂ«vendĂ«sonin dot DonarumĂ«n, por ju i keni hedhur nĂ« erĂ« tĂ« gjitha parashikimet. ÇfarĂ« mendoni pĂ«r kĂ«tĂ«?

Kur unĂ« nisa bisedimet me Milanin dhe vendosa tĂ« pranoj ofertĂ«n pĂ«r tĂ« ardhur kĂ«tu, nuk Ă«shtĂ« se nĂ« kokĂ«n time qarkullonte ideja se si t’i bĂ«ja tifozĂ«t tĂ« harronin DonarumĂ«n. UnĂ« erdha kĂ«tu pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« punĂ«n time, atĂ« pĂ«r tĂ« cilĂ«n Milani mĂ« paguan dhe kaq.

PĂ«rgatiti: JETON STAMOLLA  – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.