Merkato e Kategorisë Superiore/ Nga largimi i Ferhan Hasanit tek afrimi i Donald Rapos. Ja të gjitha lëvizjet për 10 klubet e elitës








Skuadrat e Kategorisë Superiore kanë filluar lëvizjet prej kohësh për të përforcuar kontingjentin e tyre përpara fillimit të sezonit të ri.

Kategoria-Superiore

Nga afrimet e shumta të Dinamos, Laçit, Egnatias dhe Partizanit së fundmi janë këta të fundit që kanë bërë lëvizjen surprizë. Gjatë mbrëmjes së djeshme u bë me dije se Ferhan Hasani nuk është më lojtar i Partizanit. Kukësi dje dhe sot kanë zyrtarizuar dy lojtarë, Kreshnik Bahtirin dhe Doanld Rapon. Tirana afroi ish-lojtarin e Kastriotit, Realf Zhivanaj.

“Panorama Sport” ju sjell tabelën e plotë të afrimeve dhe largimve deri tani:

MERKATOJA E VERËS

TEUTA

Afrime: Hristijan Dragarski, Blerim Kotobelli, Pepi Gjorgiev, Taulant Seferi (në huazim nga Tirana);

Largime: Iran Zhunior Gonçalves, Denis Pjeshka, Aleksandër Kuro;

VLLAZNIA

Afrime: Egzon Shimaj, Darko Bulatoviç, Fahrudin Durdeviç, Liridon Latifi,

Largime: Albion Avdijaj, Elom Nya-Vexhi, Salim Cise, Nertil Hoxhaj, Dajan Shehi, Demir Imeri, Herald Marku, Aleksandar Isaevski;

PARTIZANI

Afrime: Emiljano Musta, Herald Marku, Dajan Shehi, Arinaldo Rrapaj, Filip Gligorov, Aleksandar Damçevski, Klevis Draga.

Largime: Uilliam Melo, Donald Mëllugja, Roberto Domingues, Jasir Asani, Eraldo Çinari, Hektor Idrizaj, Eneo Bitri, Esin Hakaj, Rron Broja, Esat Mala, Livio Malaj, Ferhan Hasani;

LAÇI

Afrime: Saliu Guindo, Klinti Qato, Bashkim Velija, Mario Dajsinani, Marko Roganoviç, Renato Ziko, Dejan Zarubica;

Largime: Kirian Nuabueze, Adolf Selmani, Klejdi Rapo, Edmir Sali, Dorian Kërçiku, Albion Marku, Erhun Obanor, Emiljano Musta, Redon Xhixha, Lukas Ramos;

TIRANA

Afrime: Engjëll Hoti, Vesel Limaj, Realf Zhivanaj;

Largime: Idriz Batha, Kristi Vangjeli, Elton Kale, Agustin Torasa, Ibrahim Sulei, Jurgen Vrapi;

KUKËSI

Afrime: Ardit Hila, Klejdi Daci, Edison Ndreca, Edi Basha, Alija Kërniç, Donald Rapo;

Largime: Matheus Leiria, Patrik Eze, Vesel Limaj, Godberg Kuper, Rolandas Baravikas, Numan Kurdiç, Mate Tsintsadze, Blerim Kotobelli, Besir Demiri, Bruno Lulaj?, Agim Ibraimi?;

SKËNDERBEU

Afrime: Murilo Rosa, Shkëlzen Ruçi, Jurgen Vrapi;

Largime: Fallou Nxhie, Aleksandros Rahim, Shqiprim Taipi, Mërgim Shala, Ditmar Bicaj, Mario Dajsinani, Arinaldo Rrapaj, Uerdi Mara?;

KASTRIOTI

Afrime: S’ka;

Largime: Edi Nikolas Bojom, Patrik Bardhi, Ermir Rezi, Xhulio Mehmeti, Silvester Shkalla, Arbër Basha, Realf Zhivanaj, Amer Duka, Silvio Vokrri, Fjoralb Deliaj, Klejdi Daci, Laurenc Xheka, Isli Hidi, Rei Nuriu;

DINAMO

Afrime: Patrik Bardhi, Dorian Kërçiku, Marin Abazaj, Enis Gavazaj, Romeo Harizaj, Rimal Haxhiu, Stefen Çinedu, Xhuljano Skuka, Aleksandar Sofranak;

Largime: Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Emiljano Hidri, Artion Alillari, Mustafa Xhixhiua, Damiano Pontreli, Niko Paterni, Xhorxhian Boçi, Esmerald Aluku, Plarent Fejzaj;

EGNATIA

Afrime: Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Arbër Çyrbja, Alessandro Kacbufi, Bledar Lila, Mikhael Agbekpornu;

Largime: Endrien Magani, Jurgen Vogli, Alked Çelhaka, Brixhild Brahimaj, Orian Xhemalaj, Matheus Markos Ramos;

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.