Merkel dhuron një nga skenat më humoristike në prag të zgjedhjeve parlamentare/ Papagalli i jep ‘lamtumirën’ me një kafshim

Pak para zgjedhjeve të përgjithshme të dielën, Kancelarja gjermane Angela Merkel dha një skenat më humoristike të fushatës elektorale. Gjermanët e panë Kancelarin e tyre si pjesë e turneut të tyre të lamtumirës në një mënyrë që rrallë është parë më parë. Gjatë vizitës së saj në Parkun e Zogjve Marloë ajo ushqeu një tufë të tërë Loris, një specie papagalli australian, dhe u kafshua nga një.

Merkol2

Merkel nuk u pengua nga incidenti i vogël dhe gjithashtu ushqeu paraket në parkun e shpendëve.

Kujtojmë se një epokë do të përfundojë në Gjermani të dielën e ardhshme. Angela Merkel, e lindur në RDGJ, ka qenë Kancelare Federale e Republikës Federale të Gjermanisë që nga Nëntori 2005.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *