Merkel kërkon vazhdimin e diskutimeve me talebanët: Duhet të flasim për daljen nga vendi të personave që kanë punuar për Gjermanin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel bëri sot thirrje për dialog me talebanët, të cilët do të njoftojnë qeverinë e tyre të re në Afganistan, për të mundësuar vazhdimin e evakuimeve nga Kabuli.

“Ne thjesht duhet të flasim me talebanët mbi mënyrën se si ne mund të mundësojmë daljen nga vendi të personave që kanë punuar për Gjermaninë dhe për t’i siguruar ata”, deklaroi Merkel në një konferencë shtypi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *