Merkel: Kufizimet e rrepta antiCOVID-19 të udhëtimit përfundojnë së shpejti

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se kufizimet e rrepta të udhëtimit ndaj Britanisë së Madhe, që synojnë frenimin e përhapjes së variantit Delta të COVID-19, do të përfundojnë së shpejti, pas bisedimeve me kryeministrin britanik Boris Johnson.

Merkel pret që BM do të zbresë në “të ardhmen e parashikueshme” nga përcaktimi si zonë e variantit të virusit me incidencë të lartë.

Aktualisht, për shkak të përhapjes së shpejtë të variantit Delta në BM, shumica e qytetarëve britanikë nuk lejohen të hyjnë në Gjermani.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.