Merkel “refuzon” t’i shtrëngojë dorën Presidentes së PE, zbulohet shkaku (VIDEO)

Presidentja e Parlamentit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka mirëpritur në Samitin e BE-së në Bruksel, ish-kancelaren gjermane Angela Merkel.

Gjatë takimit të tyre, ka ndodhur një episod qesharak, që nuk ka munguar të fiksohet nga kamerat e pranishme.

Në video, shihe se si Von der Leyen afrohet t’i japë dorën Merkelit, ndërsa kjo e fundit, ngurron të bëjë këtë përshëndetje.

Kuptohet, shkaku është prezenca e COVID-19 ende në jetët tona.

Të dy funksionaret e larta e kanë kaluar me të qeshura këtë moment dhe takimi ka vijuar normalisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *