Merr flakë një kasolle në Gjirokastër, rrezikohen banesat ngjitur

Një kasolle është përfshire nga flakët në fshatin Mashkullore në Gjirokastër.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për BalkanWeb se nga flakët rrezikohej dhe banesa ngjitur, në pronësi të shtetasit Derxheman Matushi.

Në vendngjarje kanë mbërritur ekipet zjarrfikëse, të cilat janë duke punuar për shuarjen e flakëve. Sakaq ende nuk dihen shkaqet. Dëmi i shkaktuar nga flakët përllogaritet rreth 100,000 lekë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts