Merreshin me trafikim droge, arrestohen tre ultras të Milanit

Tre ultras tĂ« Milanit janĂ« arrestuar nĂ« cilĂ«sinĂ« personale. Hetimi u krye nga antidroga italiane dhe masa e sigurisĂ« Ă«shtĂ« dhĂ«nĂ« nga gjyqtari i Milanos.

CURVA SUD MILANO

Kërkime të shumta janë duke u zhvilluar edhe në shtëpitë që i atribuohen atyre në provincat e Milanos, Bergamos, Lodit dhe Monza-Brianca.

Ata kishin sasi të mëdha droge nga Maroku dhe Amerika e Jugut dhe u arrestuan mëngjesin e sotëm në përfundim të një hetimi të kryer nga prokurori i Milanos.

Të përfshirë tre ultras dhe që i përkasin tifozerisë së Milanit, “Curva Sud”, ose ndryshe zemra e kuqezinjve që brohorasin në stadiumin “San Siro”.

Tre të dyshuar janë dërguar në burg, katër në arrest shtëpie dhe një me detyrim paraqitje në Policinë Gjyqësore me ndalim qëndrimi.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.