Mesfushori shqiptar largohet pas 2 vitesh nga skuadra gjermane, transferohet të luajë në… Letoni
Mesfushori shqiptar Besar Halimi është larguar pas dy vitesh nga gjermanët e Sandhausen për tu transferuar tek kampionia e Letonisë, Riga.

riga

26-vjeçari pas dy sezoneve jo të mira në radhët e gjermanëve ku nuk mundi të gjejë dot hapësira, transferohet në një kampionat me një nivel më të ulët, por që mund të gjejë më shumë hapësira dhe kjo është e rëndësishme.

halimi

Halimi është futbollist shqiptar i lindur në Gjermani, por që prej vitit 2015 mban veshur fanellën e Kosovës. Karriera e 26-vjeçarit në klubet gjermane është e gjatë duke kaluar në disa skuadra si Mainc, FSV Frankfurt dhe së fundmi Sandhausen.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *