Mesi vendos për të ardhmen, përgjysmon pagën për të vazhduar karrierën me skuadrën e…
Lionel Mesi do të rinovojë kontratën e tij me Barcelonën. Sipas asaj që raporton “SPORT”, ylli argjentinas ka arritur akordin me katalanasit për ku është dhe një detaj i rëndësishëm që bën pjesë në të.

mESI

Numri 10 i blaugranave do të përgjysmojë pagën e tij nga 500.000 euro që përfitonte në javë tani do paga e tij do të jetë 250.000 euro që nga sezoni i ri.

Me përllogaritje totale do të grumbullojë plor 12 milionë euro neto në sezon.

Mesi ndodhet pa kontratë që nga 30 qershori dhe me shumë mundësi gjatë ditëve në vijim mund të vazhdojë sërish bashkëpunimin me Barcelonën.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.