Messi qëndron në Barcelonë, gati kontrata e re që do ta mbajë përgjithmonë yllin argjentinas te katalanasit

Ylli argjentinas dhe skuadra e Barcelonës do të vazhdojnë së bashku për pesë vitet e ardhshme

Sipas raportimeve të fundit, ylli argjentinas gjeti gjithçka me “blaugrana” dhe brenda një jave do të shpallet marrëveshja mes tyre.

Messi është i lirë që nga 30 qershori, kur përfundoi kontrata e tij me ekipin katalanas dhe ai do të nënshkruajë deri në vitin 2026, duke i bërë tifozët e Barcelonës të buzëqeshin gjerësisht.

Https Jp.hypebeast.com Files 2021 03 Lionel Messi Reaches 20 League Goals For The 13th Season News 01

Shumica e raporteve thonë se të dy palët po shkojnë drejt një marrëveshjeje për të rinovuar bashkëpunimin e tyre, megjithatë “Sport” pohon në artikullin e tij ekskluziv se gjithçka tani është vënë në lëvizje që Messi të qëndrojë përgjithmonë me katalanasit!

Në fakt, e vetmja gjë që ka mbetur tani, dhe ndërsa ka një marrëveshje absolute që të dy palët të vazhdojnë të ecin së bashku, është të zvogëlojë koston e listës për Presidentin Joan Laporta për t’i lënë vend kontratës së re të superyllit argjentinas.

Disi, ai i jep fund skenarëve që mbizotëruan vitin e kaluar, të cilët deklaruan se ai mund të ribashkohej me Pep Guardiola në Manchester City ose të luante përsëri me Neymar në Paris Saint-Germain.

Messi vjen nga fitimi i Kupës së Amerikës me Argjentinën, duke fituar titullin e lakmuar që ai po kërkonte në karrierën e tij të madhe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *