Meta uron besimtarët bektashinj nga Mali i Tomorrit: Lutje të pranuara dhe gëzim në zemrat tuaja


ilirmetamaliitomorrit

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët bektashinj me rastin e festës së Abaz Aliut.

Kreu i shtetit ka publikuar në Facebook një foto nga Mali i shenjtë i Tomorrit ku gjatë ditëve të fundit po zhvillohet pelegrinazhi.

Postimi i Ilir Metës:

Lutje të pranuara, shëndet të mirë, mbarësi dhe zemra të gëzuara për të gjithë besimtarët dhe pelegrinët në malin e shenjtë të Tomorrit. Abaz Aliu ju ndihmoftë dhe të keni bekimet e Zotit!

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.