“Metamorfoza”/ Kërkesë për masë më të butë, Pëllumb Gjoka dhe të arrestuarit e tjerë regjistrojnë rekursin në Gjykatën e Lartë

metamorfoza kerkese per mase me te bute pellumb gjoka dhe te arrestuarit e tjere regjistrojne rekursin ne gjykaten e larte
metamorfoza kerkese per mase me te bute pellumb gjoka dhe te arrestuarit e tjere regjistrojne rekursin ne gjykaten e larte

Gjykata e Lartë ka regjistruar rekursin e biznesmenit Pëllumb Gjoka, Edmond Preka, Ardrit Hasanbegaj, Xhevahir Lita, Oltian Bistri, të cilët u arrestuan në saj të operacionit “Metamorfaza”. Ata ankimuan vendimin e Apelit të GJKKO, që i la në burg.

Apeli i Posaçëm me një vendim të datës 31 gusht, la në qeli personat e arrestuar në kuadër të operacionit “Metamorfoza”.

Pëllumb Gjoka, prokurori Xhevahir Lita, ish-shefi i Operacionales, Oltion Bistri, ish-efektivi Adrit Hasanbegaj, Edmond Preka, shofer i biznesmenit Gjoka, sipas vendimit të Apelit të GjKKO, do të qëndrojnë në burg deri në përfundim të hetimeve.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts