“Mezi durove një orë për t’u hequr si e paanshme”, Ndreca-Vokshit: Sillu si kryetare komisioni, nuk je në mbledhje partie këtu

mezi durove nje ore per tu hequr si e paanshme ndreca vokshit sillu si kryetare komisioni nuk je ne mbledhje partie ketu
mezi durove nje ore per tu hequr si e paanshme ndreca vokshit sillu si kryetare komisioni nuk je ne mbledhje partie ketu

Në mbledhjen e Komisionit Hetimor për Kontratat e Partneritetit Publik Privat në Shëndetësi, nënkryetari Plarent Ndreca kërkoi miratimin e Planit Hetimor sipas propozimeve të ekspertëve, pastaj të vijohet me kërkesat për informacion.

Ndreca i kërkoi Albana Vokshit të sillet si kryetare e komisionit, si dhe i kujtoi që nuk është në mbledhje partie.

“Mezi durove një orë për t’u hequr si e paanshme. E vërteta është që ju jeni iniciatorët e komisionit hetimor, por nuk mund të vijoni të vetëm, duhet të respektoni vendimin e parlamentit. Kërkesat për informacion janë në funksion të planit. Kërkesat paraprake s’kanë më sens. Jemi në pikën kur miratohet Plani Hetimor pastaj vijohet me provat. Mos ndërhy se është thyerje etike. Mos iu mbivendos fjalës time. A mund të silleni si kryetare e këtij komisioni, nuk jemi në mbledhje partie. Miratohet Plani i Hetimit sipas propozimit të ekspertëve”, deklaroi Ndreca.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts