Mijëra të bllokuar nga përmbytjet në Malajzi, të paktën tre viktima

Prej ditësh Malajzia është përfshirë nga përmbytjet.

Ekipet e shpëtimi po punojnë për të shpëtuar qytetarët e bllokuar , pasi shirat e dendura kanë shkaktuar probleme në shumë zona.

Të paktën tre persona kanë humbur jetën, ndërsa 10 mijë të tjerë u izoluan gjatë fundjavës nga përmbytjet. Ndërkohë më shumë se 22,000 njerëz janë evakuuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.