“Mik i sinqertë i Shqipërisë”- Presidenti Meta pritet nga kryeministri Orban: Bisedë e hapur, e ngrohtë dhe produktive
Presidenti Ilir Meta u prit sot në Hungari nga kryeministri Viktor Orban, të cilin e konsideron një mik të sinqertë të Shqipërisë.

meta orban

“Bisedë e hapur, e ngrohtë dhe produktive për shumë çështje me interes të përbashkët”, shkruan kreu i shtetit në rrjetet sociale lidhur me takimin me kreun e qeverisë hungareze.

Mesazhi i plotë i Metës

Përherë kënaqësi të takohem me Kryeministrin Orban, mik i sinqertë i Shqipërisë, të cilin e falenderoj për pritjen, si gjithmonë të veçantë.

Bisedë e hapur, e ngrohtë dhe produktive për shumë çështje me interes të përbashkët, në dobi të qytetarëve tanë dhe forcimit të marrëdhënieve të shkëlqyera dypalëshe historike, tradicionale dhe premtuese për të ardhmen.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.