Mikpritës të samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky presin delegacionin, bashkëbisedojnë në tapetin e kuq

mikprites te samitit per ukrainen rama dhe zelensky presin delegacionin bashkebisedojne ne tapetin e kuq
mikprites te samitit per ukrainen rama dhe zelensky presin delegacionin bashkebisedojne ne tapetin e kuq

Kryeministri Edi Rama ka marrë rolin e mirëpritësit duke dalë në hyrjen e Pallatit të Kongreseve ku do të presë gjithë delegacionet e shteteve pjesëmarrëse në samitin që do të mbahet sot.

Lideri i parë që është pritur nga Rama ka qenë Presidenti ukrainas Zelensky, me të cilin Rama ka zhvilluar një bisedë në tapetin e kuq.

Zelensky dhe Rama kanë firmosur më herët një marrëveshje mes Shqipërisë dhe Ukrainës, ndërsa më vonë gjatë ditës së sotme do të zhvillojnë edhe një konferencë të përbashkët për media.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts