Minatorët protestuan sërish para Kuvendi, kërkojnë miratimin e statusit: Na jepni dinjitetin e mohuar prej kohesh!

minatoret protestuan serish para kuvendi kerkojne miratimin e statusit na jepni dinjitetin e mohuar prej kohesh
minatoret protestuan serish para kuvendi kerkojne miratimin e statusit na jepni dinjitetin e mohuar prej kohesh

Një grup minatorësh dhe ish-minatorësh protestuan sërish para Kuvendit, për miratimin e statusit të minatorit, të kërkuar prej vitesh.

Ata kërkojnë përgjigje pas kërkesave të tyre të dorëzuara në institucionet më të larta shtetërore, në të kundër paralajmërojnë përshkallëzim të protestave deri në greva urie.

Minatorët kërkojnë statusin e minatorit si një e drejtë e tyre që do t’i jepte punës në minierë dinjitetin që iu është mohuar prej kohësh dhe që iu është premtuar ndër vite, por ka mbetur në letër në sirtarët e institucioneve.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts