“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar, jemi në nivele alarmante

minimumi jetik 200 euro pensionet 100 euro dilaveri hendeku i thelluar jemi ne nivele alarmante
minimumi jetik 200 euro pensionet 100 euro dilaveri hendeku i thelluar jemi ne nivele alarmante

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti.

Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa ne e kemi mesatarisht 100 euro, kjo do të thotë se hendeku është thelluar dhe situata është alarmante, u shpreh ai.

Më tej, numri i ulët i të rinjve sepse shumica prej tyre janë larguar dhe nuk kanë kontribuar në këto skema, ka bërë që shtetit të ketë vështirësi në përballjen e situatës, sepse numri i pensionistëve është më i lartë, tha Dilaveri.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts