Ministri Daçiç: BE-ja po e rrit presionin ndaj Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se Brukseli po rrit trysninë ndaj Serbisë pas kërkesës zyrtare për ta përfshirë në Marrëveshjen e Ohrit, me të cilat Beogradi nuk u pajtua, në kornizën e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE). “Tani po përpiqeni t’ia impononi Serbisë një detyrim përmes Bashkimit Evropian dhe Kapitullit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts