“Ministri dhe bashki”- Ervin Salianji: Ja kush janë institucionet e përfshira në aferën e inceneratorëve
Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, specifikoi të gjitha institucionet shtetërore që sipas tij janë përfshirë në aferën e inceneratorëve.

salianji

Sipas Salianjit pjesë e gjithë procesit ka qenë “Ministria e Mjedisit, Minista e Financave, Ministria e Energjisë, dhe Sekretari i Përgjithshëm i kryeministrisë”.

Ndërkohë ai tha gjithashtu se edhe bashkitë Fier, Elbasan dhe Durrës janë përfshirë në këtë aferë, ku specifikoi Durrësin dhe kandidaten Emirjana Sako, që sipas tij ka dhënë 10 milionë euro pa shpallje.

Salianji citoi gjithashtu institucionet e varësisë, “Agjencia e Prokurorimit Publik, Agjencia e Trajtimit të Konçensioneve dhe Agjencia Kombëtare e Mjedisit”, u shpreh ai në emisionin Opinion.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.