Ministri i Brendshëm serb, Vulin zbret në terren, inspekton se si ruhet murali i Mlladiçit

Ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandër Vulin ka zbritur në terren për të vëzhguar situatën se si po ec ruajtja e muralit të Mlladiçit nga xhandarmëria serbe.

Xhandarmëria serbe po e ruan muralin e Ratko Mlladiç, pasi aty u organizuan protesta. Aktivistja Aida Qoroviç ishte një nga protestuesit që gjuajti me vezë muralin e kriminelit Mlladiç. E fill pas këtij veprimi, Qoroviç u arrestua.

Qoroviç u arrestua, por aktivistët e tjerë vazhduan protestën. E në momentin që ata ju afruan muralit duke thirrur “Murali duhet të bjerë”, ministri Vulin u paraqit në skenë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *