Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Kompanitë ndërkombëtare të largohen nga Rusia

ministri i jashtem i ukraines kompanite nderkombetare te largohen nga rusia
ministri i jashtem i ukraines kompanite nderkombetare te largohen nga rusia

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, u ka bërë thirrje kompanive ndërkombëtare të largohen nga Rusia.

Dmytro Kuleba ka ripërsëritur thirrjen e tij që qeveritë dhe kompanitë të ndalojnë blerjen e qymyrit dhe të gazit rus.

Në një komunikim në internet , ai theksoi se sanksionet e deritanishme kanë goditur Rusinë, duke shtuar se sanksione të reja janë të domosdoshme.

“Biznesi ndërkombëtar duhet të largohet nga Rusia”, ka thënë Kuleba.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts