Ministri i Jashtëm kinez pas takimit me Lavrov: Pekini dhe Moska të vendosur për të zhvilluar lidhjet dypalëshe

Ministri i Jashtëm i Kinës, Wang Yi është shprehur se Pekini dhe Moska janë të vendosur  për të zhvilluar lidhjet dypalëshe dhe për të rritur bashkëpunimin.

Kujtojmë se ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kinë ku edhe është takuar me homologun e tij Wang Yi.

Nga ana e tij Wang, tha se lidhjet dypalëshe i kishin rezistuar ndryshimit të situatës ndërkombëtare, ndërsa ripohoi mbështetjen e Kinës për bisedimet e vazhdueshme të paqes mes Rusisë dhe Ukrainës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *