Ministri i Jashtëm rus akuzon Perëndimin: Ka nisur një luftë propagandistike kundër Moskës

ministri i jashtem rus akuzon perendimin ka nisur nje lufte propagandistike kunder moskes
ministri i jashtem rus akuzon perendimin ka nisur nje lufte propagandistike kunder moskes

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka akuzuar Perëndimin se po përpiqet të nisë një luftë propagandistike.

Sipas tij kundër Rusisë është nisur një ‘luftë propagandistike’ për të cilën thotë se është një manifestim i racizmit dhe diskriminimit.

“Perëndimi po përpiqet të ndezë një luftë propagandistike kundër Rusisë. Ne duhet të kujtojmë mësimet historike sepse ka faqe të lavdishme të historisë sonë. Ata po përpiqen të barazojnë fituesit e nazizmit me kriminelët dhe të na bëjnë fajtore kryesorë për atë luftë”, ka thënë ndër të tjera Lavrov.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts