Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të takohet me homologun ukrainas në Turqi

ministri i jashtem rus sergei lavrov do te takohet me homologun ukrainas ne turqi
ministri i jashtem rus sergei lavrov do te takohet me homologun ukrainas ne turqi

12:51 07/03/2022

BBC raporton se Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pritet të takohet të enjten në Antalia të Turqisë me ministrin e Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba.

Takimi vjen pasi Rusia vazhdon pushtimin e saj në Ukrainë.

Ukraina thotë se sulmet me raketa kanë vazhduar në zona të banuara në disa qytete dhe se kryeqyteti Kiev mund të përballet me një sulm të gjithanshëm./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts