Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi viziton sot Kosovën, takim me homologun e tij Mehaj, pritet konferencë për media

Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi, do ta vizitojë sot Kosovën, ku do të pritet në takim nga homologu i tij kosovar, Armend Mehaj.

Takimi do të fillojë në ora 10:30 në Ministrinë e Mbrojtjes dhe më pas do të ketë deklaratë për media, njofton Ministria e Mbrojtjes e Kosovës.

Pas takimit do të ketë edhe konferencë për media të të dy ministrave.

“Ministrinë e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë Niko Peleshi do ta presë Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Armend Mehaj me stafin e lartë të Ministrisë dhe FSK-së”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes në Kosovë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.