Ministri i Shëndetësisë në Britani: Nuk do të ketë masa të reja kundër COVID para natës së Vitit të Ri

Mbretëria e Bashkuar nuk do të vendosë masa të reja kufizuese kundër COVID para natës së Vitit të Ri.

Ministri i Shëndetësisë Sajid Javid, ndërsa ka shpjeguar të dhënat në lidhje me koronavirusit, bëri me dije se pavarësisht avancimit të variantit Omicron, situata e pandemisë nuk ka ndryshuar gjatë Krishtlindjeve.

Megjithatë, ministri i Shëndetësisë i kërkoi qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat e vendosura për të parandaluar përhapjen e rasteve në prag të festave të fundvitit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.