Ministri rus i Transportit: Sanksionet na kanë detyruar të kërkojmë korridore të reja logjistike

Ministri rus i Transportit, Vitaly Savelyev ka deklaruar se sanksionet perëndimore kundër Rusisë kanë shkelur të gjitha korridoret logjistike të përdorura nga vendi për tregti.

Ai gjithashtu është shprehur se në këtë mënyrë janë detyruar të kërkojnë korridore të reja logjistike.

Më tej ministri rus theksoi se Moska po kërkon të gjejë rrugë tregtare alternative siç është edhe korridori Ndërkombëtar i Transportit Veri-Jug.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts