Ministri Ulsi Manja, takim me delegacionin amerikan/ Diskutime mbi ecurinë dhe sfidat e drejtësisë së re në Shqipëri

ministri ulsi manja takim me delegacionin amerikan diskutime mbi ecurine dhe sfidat e drejtesise se re ne shqiperi

Sot, Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja u takua me një delegacion të lartë amerikan për të diskutuar për ecurinë dhe sfidat e drejtësisë së re në Shqipëri. Takimi, i organizuar me pjesëmarrjen e Prokurores Trina Higgins, Kryegjyqtarit Robert Shelby dhe gjyqtares Paige Petersen, u karakterizua nga një bisedë e hapur dhe konstruktive.

Ministri Manja nënvizoi rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me SHBA-në në përkrahje të Reformës në Drejtësi në Shqipëri. Ai theksoi se partneriteti i fortë dhe mbështetja reciproke janë thelbësore për forcimin e besimit të publikut te sistemi i drejtësisë, duke e bërë atë më të afërt dhe më transparent.

Takimi reflekton përpjekjet e vazhdueshme për të krijuar një sistem të drejtësisë që respekton standardet e larta dhe që ndihmon në zhvillimin e shtetit të së drejtës në Shqipëri.

Fc392010 Dac6 4dad 99bd 1f8169b532ff
Fc392010 Dac6 4dad 99bd 1f8169b532ff
4e25662b E249 41da 9240 11f35f5bcf1a
4e25662b E249 41da 9240 11f35f5bcf1a
C89f46a1 7f29 4557 B5e9 69a151b23c53
C89f46a1 7f29 4557 B5e9 69a151b23c53
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts