Ministria e Jashtme e Kosovës konfirmon pranimin e 13 marrëveshjeve të nënshkruara nga Shqipëria

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka konfirmuar për Telegrafin se ka pranuar 13 marrëveshjet e përbashkëta Kosovë-Shqipëri, të cilat kryeministri Edi Rama njoftoi se i ka nënshkruar sot. “Ju njoftojmë se sot i kemi pranuar 13 marrëveshje nga Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë”, thuhet në përgjigjen e MPJD-së. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts