Ministria e Jashtme e Ukrainës bën thirrje për më shumë sanksione dhe armë

17:01 25/02/2022

Ministria e Jashtme e Ukrainës i ka kërkuar Komunitetit Ndërkombëtar që të “tregojë solidaritet” duke vendosur më shumë sanksione ndaj Rusisë  dhe duke ndërprerë marrëdhëniet me Moskën.

Një listë hapash e publikuar nga Ministria në Twitter përfshin gjithashtu ndalimin e Rusisë nga sistemi i pagesave ndërkombëtare Swift dhe dëbimin e ambasadorëve rusë në mbarë botën./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com