Ministria e Mbrojtjes e MB: Përparimi rus është ngadalësuar përkohësisht

17:12 26/02/2022

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar thotë se shpejtësia e avancimit rus është ngadalësuar përkohësisht, me gjasë si rezultat i “vështirësive akute logjistike dhe rezistencës së fortë ukrainase”.

“Forcat ruse po anashkalojnë qendrat kryesore të popullsisë ukrainase, ndërsa i lënë forcat t’i rrethojnë dhe izolojnë ato”, shkruhej në Twitter.

Kapja e kryeqytetit të Ukrainës, Kievit, mbetet objektivi kryesor i Rusisë, shton ai/tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.