Ministrja Kushi takim online me drejtuesit e Zyrave Arsimore, ja çfarë u diskutuaMinistrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka zhvilluar një takim ‘online’ me drejtuesit e zyrave vendore arsimore.

7a8f6766-2eff-4603-a2fd-87b99ef199cc

“Pas vendimit më të fundit për t’u rikthyer në skenarin e parë të procesit mësimor për të gjithë nxënësit e sistemit parauniversitar, zhvillova një takim ‘online’ me drejtuesit e zyrave vendore arsimore nga të gjitha bashkitë e vendit” – shprehet Ministrja Kushi në publikimin e saj.

Ndërkohë, Kushi nënvizon edhe pikat kryesore të diskutimit:

“Diskutuam për masat kryesore që po merren nëpër shkolla për të mirëpritur nxënësit që javën e ardhshme, sikurse u ndalëm edhe tek përgatitja sa më e mirë për provimet e Maturës Shtetërore në mënyrë që të mbështeten maturantët dhe të dalin faqebardhë pas këtij viti shkollor sfidues”.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.