Miratohet grupi i punës për auditimin e financimeve ruse/ Këshilli Kombëtar i PD-së nuk voton vendimin e Kryesisë për zhvillimin e primareve, ja arsyeja

Këshilli Kombëtar i PD-së ka miratuar mbrëmjen e sotme ngritjen e grupit të punës për të realizuar auditimin për financimet ruse të partisë gjatë zgjedhjeve të 2017-ës.

Selia-e-PD

Grupi i punës përbëhet nga Ledina Mandia e cila do të jetë kryetare, Florion Mima, Edmond Spaho, Enno Bozdo dhe Aldo Bumçi anëtarë.

Ndërkohë është shtyrë votimi për zhvillimin e primareve brenda partisë përpara zgjedhjeve vendore.

Kjo pasi anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së, kërkuan më shumë kohë për t’u njohur me materialin.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *