“Mirënjohje më të thellë Dëshmorëve të Atdheut”/ Presidenti Meta kujton 5 majin dhe poston foton e Qemal Stafës! Ja mesazhi që jepilir meta-dita e deshmorevePresidenti i Republikës, Ilir Meta ka kujtuar sot 5 majin, Ditën e Dëshmorëve. Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit shkruan se “Sot është dita e Qemal Stafës dhe e mijëra të rinjve dhe të rejave, që dhanë jetën për Lirinë e Shqipërisë”

“Lavdi e përjetshme, nderim, respekt dhe mirënjohjen më të thellë Dëshmorëve të paharruar të Atdheut, të çdo epoke”, mbyll postimin e tij Ilir Meta.

Dita e Dëshmorëve ose 5 maji është dita që përkujtohen të rënët e Shqipërisë. Kjo date është shume e rëndësishme për shqiptaret, pasi ne kete date kujtohen dhe nderohen trimat qe luftuan per Shqipërinë e lire.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.